Encod.org
Europe

 

GOLD MEMBERS


RED MEMBERS


GREEN MEMBERS

Sam Vanden Auweele
BioTabs
Barney’s Farm
Petr Konecny
Cannabis Cura Sicilia
Alberto Saint Cort
NORML FRANCE
A.C.C. IPANEMA
Cannabis Social Club - Bozen
Bill Griffin
Enecta C.V.
SeedMarket.com
LA MACA
NEWSWEED
IRKA
SANTYERBASI GROWSHOPS
ZRK.SI - Cannabis regulation institute Slovenia
MEDICINAL STAR’S
ALBO SHANTI
FIELDS OF GREEN FOR ALL
CIRCULO SECTORIAL CANNABICO
ARGE CANNA
Sensi Seeds
Asociacion Cannabica 4/20
COL.CAN.CAN
Bart B
OVERGROW.IT
GROWERLINE
CANAPA INFO POINT
Manuel Fernandez
LEOLED GROW LIGHTS
Marco Moscatelli
Associazione Culturale Tuanis - Canapamundi
Andrej Kurnik
Hanfinstitut
TREE OF LIFE - AMSTERDAM CANNABIS SOCIAL CLUB
Francis Costelloe
High Supplies - Cannabis Seeds Shop
PARADISE SEEDS
Patrick Firnkes
Assonabis
Coffeeshop Pink
Asociación Hempower
Tricomaria.com

MEMBERSHIP / view all

 
Úvodná stránka > Czech (cz, sk) > Události a akce > KAMPANE > TREKT UW PLANTúspěšně sklízí v Belgii
Published on 6. máj 2010  napísal(a) encod

TREKT UW PLANTúspěšně sklízí v Belgii

Trekt Uw Plant

26 4 2010

10. dubna 2010 byla úspěšně sklizena první sklizeň společné konopné plantáže Cannabis Social Clubu “Trekt Uw Plant” v Belgii. Téměř po 4 letech aktivity může asociace představit pro své členy první legálně vypěstované rostliny konopí v Belgii.

Téměř po 4 letech aktivity může asociace představit pro své členy první legálně vypěstované rostliny konopí v Belgii.Všetky verzie tohto článku: [English][Deutsch][Nederlands][français][italiano][Español][slovenčina]

Tento videoreport ukazuje prezentaci první zkušební sklizně asociace Trekt Uw Plant pro některé své členy. Tímto sdružení významně přispělo k právní regulaci belgického konopného trhu. Je to také důležitý krok k úplné soběstačnosti pro všechny členy.

Od roku 2005 uplatňuje ministerská zákony v Belgii držení max 3 gramů konopí a 1 samičí rostliny bez trestu. Většinou policie jednoduše rozhodne o neuložení právního postihu. Konopí nemůže být zabaveno bez souhlasu majitele.

Během posledních let Trekt Uw Plant testovalo směrnice. Při dvou příležitostech, 10.12.2006 a 3.5.2008 byly společné konopné plantáže představeny veřejnosti. V obou případech byly rostliny zabaveny a členové asociace zatčeni a postihováni. V obou případech byla asociace odsouzena lokálním soudcem, poprvé za držení konopí, podruhé za pobouzení k užívání drog. V obou případech se asociace odvolala proti rozsudku a nakonec byla 26.6.2008 a 25.1.2010 oso­bozena.

Od tohoto osvobození Trekt Uw Plants dochází k závěru, že tato metoda se hodí k účelům belgických zákonodárců: konec pronásledování a postihování za držení a pěstování konopí pro vlastní účely, důraz je přesunut od soudu a zákonů k lidskému zdraví. Pěstování pro vlastní potřebu je zdravá alternativa pro černý trh a turismus do coffeshopů v Nizozemsku. Asociace jako Trekt Uw Plant používají ekologické pěstební metody, bez možnosti podvodného produktu jako tomu bývá na černém trhu. Na rozdíl od černého trhu asociace není dostupná pro mladistvé.

Trekt Uw Plant chce poslat signál odhadovanému počtu 500 000 konzumentů konopí v Belgii. Od teď je možné za určitých podmínek zorganizovat společné pěstování konopí pro osobní použití v uzavřeném kruhu lidí. Tím Belgii postoupila o krok dale než Nizozemsko, kde je prodej malého množství povolen, ale pěstování není.

Historie

Trekt Uw Plant začala v červnu 2006 sázet konopná semena v botanické zahradě v Antwerpu.

V prosinci 2006 se semena změnila v obrovské mateční rostliny. Pěstitelé odebrali řezy pro prvních 6 členů. Policie všechno zabavila a zatkla pěstitele. V dubnu 2007 byli odsouzeni k pokutě 15 €, a v červnu 2008 byli definitivně osvobozeni odvolacím soudem.

3. a 5. května 2008 Trekt Uw Plant znovu zasadila konopné semeno do květináčů během Million Marijuana March v Vrijdagmarktu v Antwerpách.

Pěstitelé byli znovu zadrženi a semena zabavena. V únoru 2009 byl předseda Trekt Uw Plant odsouzen k pokutě 1 000 €. Ale v únoru 2010 byla asociace znovu osvobozena odvolacím soudem.

Během celosvětového Marijuana Marchu, který se koná 8. května v Bruselu, stejně jako v dalších 300 městech po celém světě, Trekt Uw Plant představí svoje rostliny pro tento rok. Každý člen si může jednoduše rezervovat svou rostlinu, v závislosti na věku, bydlení v Belgii a konzumaci konopí.

Share |Reagovať na tento článok


The European Coalition for Just and Effective Drug Policies, is a pan-European network of currently 160 NGO’s and individual experts involved in the drug issue on a daily base. We are the European section of an International Coalition, which consists of more than 400 NGOs from around the world that have adhered to a Manifesto for Just and Effective Drug Policies (established in 1998). Among our members are organisations of cannabis and other drug users, of health workers, researchers, grassroot activists as well as companies.


E-mail Secretariat: office (at) encod.org Privacy: Updated August 2017
© Encod.org 2014 :: Design by: Navetrece.com